Aktywne formy wypoczynku na Szczycie Trzech Kupców w Brennej

Brenna to niewielka miejscowość położona w górach na południu Polski. Otoczona jest malowniczymi wzniesieniami Beskidu Śląskiego. Czyste powietrze oraz górski klimat sprawiają, że każdego roku do Brennej przyjeżdża wiele osób w poszukiwaniu urokliwego miejsca na spędzenie wakacyjnego urlopu. Do Brennej najprościej dojedziesz własnym środkiem transportu. Do miejscowości tej prowadzi szybka droga S1 ciągnąca się od strony Bielska-Białej. W tutejsze okolice możesz dostać się również za pośrednictwem kolei. Rozkład jazdy oraz wszelkie inne informacje dotyczące przejazdów możesz znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

Brenna daje turyście przynajmniej kilka możliwości na różnorodne spędzenie czasu wolnego. Aktywny wypoczynek z noclegami w Brennej to zaskakujące połączenie przygody z urlopem. Organizowane są tu między innymi liczne wydarzenia kulturalne, takie jak występy okolicznych kapel, plenery rzeźbiarskie czy spotkania z historią. Ponadto w okolicy jest wiele ścieżek przyrodniczych, spacerując po których można podziwiać piękno miejscowej przyrody. Do najpopularniejszych tras zaliczają się między innymi: Szlak Wspomnień, Szlak Myśliwski, Bajkowy Szlak Utopca oraz liczne ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze. Wypoczywając w Brennej warto również pokusić się o zdobycie najwyższego szczytu w okolicy, czyli Trzech Kopców wznoszących się na wysokość 1081 metrów nad poziom morza. Długość szlaku, który swój początek ma w centrum miejscowości wynosi blisko osiem kilometrów. Wędrówka na szczyt trwa niespełna trzy godziny, a po drodze można zrobić sobie przerwę na odpoczynek i regenerację sił w schronisku turystycznym znajdującym się na Błatnej. Ze szczytu Trzech Kopców można wrócić do Brennej lub kontynuować wycieczkę aż na Klimczok – jest to już jednak o wiele dłuższa wyprawa wymagająca dobrej kondycji fizycznej i odpowiedniego przygotowania do uprawiania turystyki górskiej.

Ze względu na dużą popularność Brennej wśród przyjeżdżających do niej turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, warto pomyśleć o tym aby z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować miejsce noclegowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *