Zorbing w Wiśle

Wisła to miasto ściśle związane ze sportami zimowymi, a przede wszystkim ze skokami narciarskimi. W malowniczej scenerii gór znajduje się czarujące miasteczko z sprzyjającym klimatem oraz urokliwym wyglądzie. Czyste, zadbane, otoczone cudami natury gwarantuje urlop w pełni relaksujący ciało i umysł. Cisza i spokój jaki tu panuje zapadnie w pamięci każdemu wczasowiczowi odwiedzającemu Wisłę.

Zarówno w mieście jak i w okolicach jest mnóstwo atrakcji, które warto i które koniecznie trzeba zobaczyć. Każda osoba rezerwująca wczasy lub dłuższy pobyt w Wiśle () nie pożałuje swojego wyboru. Wąskie szlaki, punkty widokowe, lasy, źródlana woda, wodospad to jedne z nielicznych naturalnych perełek miasta. Niezwykłe walory przyrodnicze przyciągają miłośników chodzenia po górach, sportowców, narciarzy, skoczków i zwykłych ludzi wrażliwych na piękno. Jednak dla tych, którzy lubią popatrzeć jedynie z daleka czeka również wiele atrakcji, bez zbędnego wysiłku, a przy dużej dawce pozytywnej energii. Pierwszą, ekstremalna i ostatnimi czasu najpopularniejszą atrakcją jest Zorbing. Jest to rodzaj sportu, który polega na turlaniu się z góry w sferycznej kuli. Zbudowana z dwóch kul, wewnętrznej i zewnętrznej wypełniona jest powietrzem pomiędzy nimi. Środkowy otwór pozwala na swobodne wejście do jej wnętrza osobie, która ma ochotę na taką dawkę adrenaliny. Lecąc z góry, obracając się przy tym wyzwala się w człowieku dużo hormonów szczęścia co powoduje, iż na jednej przygodzie z kulą się nie kończy. Oprócz ekstremalnej kuli na turystów czekają taki atrakcje jak: Aleja Gwiazd Sportu, Zameczek Myśliwski, paintball, tory off-roadowe, groty solne, łucznictwo, koleje linowe, quady, parki linowe i wiele wiele innych.

3 thoughts on “Zorbing w Wiśle

  1. A mi się czasem wydaję, że ludzie jeżdżą w to miejsce tylko za sprawą Adama Małysza. Na własne oczy widziałem liczne fanki, które nawet teraz ,,czatują” pod jego domem i liczą na nie wiadomo co. One z pewnością nie wybierają się tu dla atrakcji, których trzeba szczerze przyznać jest co niemiara. Żeby zdążyć zobaczyć wszystko polecam skorzystać z oferty ciuchci Martusi, która obwozi po całej miejscowości.

  2. Zgadzam się z powyższą opinią, warto poznawać wszystkie uroki miejscowości, a nie tylko te oklepane punkty na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *