Co można zobaczyć w Rowach i okolicach?

Co roku wiele osób podejmuje decyduje o tym, by spędzić urlop nad morzem. Przede wszystkim nad Bałtykiem mamy szansę wspaniale spędzać czas na plaży. To jednak nie wszystko. Wiele nadmorskich miejscowości,  jest w stanie zaoferować nam o wiele więcej atrakcji niż tylko kąpiele morskie czy leniuchowanie na plaży. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, z pewnością w każdym miejscu na Wybrzeżu znajdą ciekawe zajęcia. Nie brakuje ich a także luksusowych noclegów w nadmorskiej miejscowości Rowy. 

Pomiędzy Rowami, a Łebą znajduje się malowniczy Słowiński Park Narodowy, który warto odwiedzić chociażby dla jego niezwykłych krajobrazów. Co istotne, na teren parku można wjechać na rowerze, a to znacznie uprzyjemni zwiedzanie. W parku znajdują się specjalne punkty edukacyjne. Na jego terenie możemy zobaczyć nie tylko unikalne okazy fauny i flory, ale także słynne ruchome wydmy, które leżą już na wysokości Łeby. Niedaleko znajduje się także malownicze jezioro Gardno, które warto odwiedzić.

To słynne przymorskie jezioro od brzegu morskiego oddzielone jest tylko piaszczystą mierzeją. Ze względu na fakt, że w jeziorze żyje wiele gatunków ryb, rozwija się tutaj wędkarstwo. To jednak nie wszystko. Jezioro Gardno to znakomite miejsce dla osób aktywnych, które uprawiają windsurfing oraz kitesurfing. Na jeziorze znajduje się Wyspa Kamienna, która  znana jest przede wszystkim jako rezerwat przyrody. Można tutaj spotkać sporo rzadko występujących gatunków ptaków.

Interesującym miejscem jest także wysoka na ponad 25 metrów Latarnia Czołpino, która znajduje się pomiędzy Rowami a Łebą. Jako ciekawostkę można dodać, że latarnia jest dość mocno oddalona od skupisk ludzkich, poza tym leży w odległości mniej więcej 1 km od brzegu morskiego. Warto wejść na taras latarni, z którego rozciąga się wspaniały widok na pobliskie ruchome wydmy oraz malownicze jezioro Łebsko.

W samych Rowach na pewno dobrze byłoby odwiedzić neoromański kościół z XIX wieku oraz wzgórze, które kiedyś było wykorzystywane jako cmentarz. Ponadto Rowy i okolice obfitują w atrakcje dla osób aktywnych. Wszystkie osoby, które zdecydowały się spędzić swój letni urlop w Rowach, mogą liczyć na łatwe znalezienie komfortowego noclegu. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie poszukać.

One thought on “Co można zobaczyć w Rowach i okolicach?

  1. Koniecznie odwiedźcie latarnię Czołpino, widoki i pejzaże stamtąd są zachwycające i takie piękne, że człowiek ma ochotę tylko robić kolejne zdjęcia morzu i przyrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *