Dlaczego warto zwiedzić Mikoszewo?

Mikoszewo to podobnie jak Rewa [więcej informacji: bonboncafe.pl], jedna z popularnych wśród turystów nadmorskich miejscowości. Jest ona malowniczo usytuowana na Żuławach Wiślanych. Do najpopularniejszych miejsc znajdujących się tu należy przede wszystkim piękna, piaszczysta plaża, choć oczywiście nie jest to jedyna atrakcja Mikoszewa – na miejscu jest także rezerwat przyrody, przystań rybacka, w odległości kilku kilometrów mieści się również Muzeum Bursztynnictwa.

Plaża to jeden z ważniejszych punktów letniska. Jest ona bardzo szeroka, piaszczysta, przez co turyści chętnie na niej wypoczywają. Przy plaży działa także kąpielisko, które jest bezpieczne, gdyż w okresie letnim jest strzeżone przez ratowników. Niewiele osób wie, że na terenie Mikoszewa znajduje się przystań rybacka – mimo że w jej okolicy infrastruktura nie jest rozwinięta i tak warto się tam wybrać, by móc zobaczyć łodzie i kutry rybackie – to atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale także dorosłym turystom. W pobliżu przystani znajduje się kolejny ważny punkt Mikoszewa – prom śródlądowy, którym można przeprawić się do miejscowości Świbno [lokalizacja: google.pl]. Rzecz jasna ten rodzaj transportu na co dzień służy przede wszystkim mieszkańcom wspomnianych miejscowości, jednakże w okresie letnim staje się ważną atrakcją turystyczną.

Warto wspomnieć, że w Mikoszewie znajdują się także zabytkowe obiekty. Jednym z nich jest XIX-wieczna drewniana dzwonnica, która jest używana aż do dziś, drugim natomiast jest dom podcieniowy, czyli imponujący budynek, który również powstał w XIX wieku, stanowiący przykład budownictwa popularnego niegdyś na obszarze Żuaw Wiślanych. Podczas pobytu w Mikoszewie warto choć raz zdecydować się na wycieczkę do pobliskiego Jantaru. Miejscowość jest znana między innymi z odbywających się tam co roku Mistrzostw Świata w połowie bursztynu, na miejscu znajduje się także Muzeum Bursztynu, które warto zwiedzić choćby po to, by zapoznać się z historią bursztynnictwa.

Nietrudno zauważyć, że Mikoszewo oraz jego okolice to miejsce atrakcyjne turystycznie. Właśnie dlatego każdego roku w letnisku pojawia się wielu wczasowiczów. Oferta noclegowa [więcej informacji: wyszukiwarka Meteora] jest duża, Kwatery mogą pomieścić nawet kilkaset osób, które mają możliwość wynajęcia pokojów w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *