Na nadmorskim deptaku w Ustce

Wyjątkowe i różnorodne zalety Ustki sprawiają, że jest to miejsce, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. Na terenie miasta znajdują się dwa oznakowane kąpieliska, z których można bezpiecznie korzystać pod opieką ratowników. Woda na tych odcinkach spełnia wszystkie niezbędne wytyczne, obowiązkowe dla tego typu akwenów wodnych. W odróżnieniu od wielkich kurortów, tutejsze plaże są niezbyt zatłoczone, dlatego szukanie skrawka wolnej przestrzeni na rozłożenie koca, czy leżaków jest tutaj zbędne.  Warto jednak odpowiednio wcześniej przejrzeć ofertę noclegową w Ustce i wybrać coś właściwego dla siebie.

Jak powszechnie wiadomo, szczególną cechą nadmorskiego mikroklimatu jest wysokie stężenie jodu w powietrzu. Z tego względu pobyt w tej części kraju jest mocno wskazany dla osób cierpiących na dolegliwości związane z chorobami tarczycy. Ponadto Ustka jest uzdrowiskiem, w którym leczy się zaburzenia ortopedyczne i reumatologiczne. Atmosfera miasta wpływa pozytywnie na osoby narzekające na choroby układu nerwowego i dolegliwości kardiologiczne, których objawy mogą zostać złagodzone. Nadbrzeżny klimat pomaga także w walce z nadciśnieniem i wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie kuracjuszy.

Turyści wynajmujący pokoje w niewielkiej odległości od promenady, oprócz bliskości plaży mogą liczyć na całodzienną rozrywkę – na deptaku prezentują się prawdziwe talenty. Są uliczni grajkowie i ludzie-posągi, którzy potrafią stać nie poruszając się (nawet przez kilkanaście minut), dopóki jeden z przechodniów nie doceni ich, wrzucając do koszyczka monetę. Dla dzieci interesującą i zabawną rozrywką są klauni, którzy z kolorowych baloników potrafią wyczarować sylwetkę zwierzęcia, a także zaskakujący przedmiot, np. miecz, czy kokardę.
W bezpośrednim sąsiedztwie promenady czasami występują także Indianie południowoamerykańscy, którzy prezentują fascynującą kulturę swojego kontynentu. Oprócz bajecznie kolorowych strojów można zobaczyć przedmioty i instrumenty muzyczne, przywiezione wprost z odległych krajów. Ogromne zainteresowanie przechodniów wzbudzają przede wszystkim tradycyjne indiańskie tańce i niezwykła, etniczna muzyka. Istnieje możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z artystami oraz zakupu ich płyt.

Ustka oferuje zarówno możliwość relaksu i wyciszenia, jak i aktywny udział w rozrywkach przygotowanych specjalnie z myślą o turystach. Jest to również świetna baza wypadowa dla tych, którzy chcą odwiedzić najciekawsze zakątki Pomorza, obdarzonego wyjątkowym urokiem i różnorodnym światem natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *