Nie tylko impreza we Władysławowie

Spośród wielu polskich kurortów nadmorskich Władysławowo uchodzi za ten, który posiada największą i najlepszą bazę do nocnych szaleństw. Miano polskiej Ibizy, jak zostało okrzyknięte miasto, zobowiązuje i liczba klubów stale rośnie, a ich oferta zmienia się wraz z trendami na światowej scenie klubowej. Trzeba jednak pamiętać, że nie samymi dyskotekami Władysławowo żyje.
Władysławowo, czyli gdzie?
Władysławowo to miasto leżące tuż przy wjeździe na półwysep Helski pomiędzy Bałtykiem, a zatoką Pucką. Jest ono świetnie skomunikowane z Trójmiastem oraz posiada solidne połączenie z Helem. Wszystko to razem sprawia, że przyjeżdżając do Władysławowa nie jest się ograniczonym wyłącznie do jednego miejsca. Nawet pozostając tylko w mieście mamy do wyboru dwa akweny oraz całe mnóstwo atrakcji nie mających związku z morzem.
Niewątpliwą zaletą Władysławowa jest to, że miasto położone jest tuż przy otwartym morzu. Widać to szczególnie, kiedy odwiedzi się port morski. Miejsce to pokazuje, że pomiędzy Bałtykiem a Władysławowem praktycznie nie ma granicy. Tym samym można tu poczuć pełen urok nadmorskiego życia.


Co zobaczyć, gdzie pójść?
Oczywistym jest, że nad morze jedzie się przede wszystkim po to, żeby poleżeć na plaży i korzystać z uroków morskich kąpieli. Jednak warto skorzystać także z tego co może zaoferować Władysławowo poza swoimi walorami morskimi.

  • Ocean Park Władysławowo to jedyne takie miejsce nad naszym morzem. Odwzorowane w skali jeden do jednego zwierzęta morskie i oceaniczne to ekspozycja, która pozwala poczuć ogrom podwodnego świata z całym jego urokiem i majestatem.
  • Dom Rybaka jest jednym z symboli Władysławowa. Ten postawiony w połowie dwudziestego wieku budynek to socrealistyczny hotel dla wracających z morza Rybaków, który obecnie jest siedzibą urzędu miasta. Co więcej, budynek jest dodatkowo wyposażony w wieżę, w której na wysokości 45m znajduje się taras widokowy, z którego można obserwować piękna panoramę okolicy.
  • Aleja Gwiazd to kolejne flagowe miejsce w kurorcie, które trzeba zobaczyć, by móc powiedzieć, że było się we Władysławowie. Ten swoisty pomnik wystawiony ku chwale polskich sportowców stanowi doskonały deptak, na którym można spędzić piękne chwile przy zachodzącym słońcu.

Trzeba tylko pamiętać o zarezerwowaniu wygodnego miejsca noclegowego we Władysławowie i możemy oddać się wakacyjnej przygodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *