Polańczyk miejsce wielu atrakcji turystycznych

Bieszczady słyną z pięknych widoków i przyciągają osoby, które szukają okazji do spokojnego wypoczynku z dala od zatłoczonych kurortów. Polańczyk to miejscowość położona na lewym brzegu Jeziora Solińskiego. Jest to duże skupisko sanatoriów, kempingów i ośrodków wypoczynkowych. Rozbudowana baza noclegowa spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów (propozycje zakwaterowania).

Jezioro Solińskie Ten zbiornik zaporowy to na pewno jedna z największych atrakcji znajdujących się w pobliżu Polańczyka. Jezioro jest bardzo pięknie położone w otoczeniu malowniczych wzniesień, tworzących niezapomniany krajobraz. W związku z tym przyciąga wielu turystów, którzy chcą nacieszyć się malowniczymi widokami, poplażować, uprawiać sporty wodne, wybrać się w rejs lub łowić ryby. W pobliżu położony jest także drugi zbiornik wodny – Jezioro Myczkowskie. Dużą atrakcję turystyczną stanowi zapora w Solinie. Jest to budowla, która imponuje swoimi rozmiarami – ma wysokość 82 m i długość 664 m. Zaporę można obejrzeć z zewnątrz, a także wewnątrz, ponieważ turyści mają dostęp do niektórych tuneli serwisowych.

Szlaki piesze w Polańczyku to doskonałe miejsce dla osób, które lubią wędrówki. W okolicy znajduje się kilka tras o różnej długości i poziomie trudności. Warty uwagi jest między innymi długodystansowy zielony szlak z Leska przez Myczków, Wołkowyję, w okolice Jaworca. W pobliżu nie brakuje także krótszych, mniej wymagających ścieżek, np. wokół Jeziora Myczkowskiego, które są równie atrakcyjne pod względem widokowym.

W okolicy Polańczyka można zwiedzić kilka ciekawych miejsc. W wolnej chwili warto zobaczyć między innymi park miniaturowych świątyń w Myczkowcach. Park znajduje się w Centrum Kultury Ekumenicznej i można w nim zobaczyć kolekcję miniatur budowli sakralnych z polskich, ukraińskich i słowackich Karpat. Inne interesujące zabytki to na przykład cerkwie w Górzance i Bereźnicy Wyżnej, a także pozostałości Dworu Balów w Berezce. Wszyscy, którzy chcą odwiedzić Bieszczady powinny zatrzymać się w Polańczyku. To idealny wybór na letni wyjazd. Polańczyk to jedno z najpiękniejszych polskich miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując odpoczynek z dala od miasta. 

One thought on “Polańczyk miejsce wielu atrakcji turystycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *