Półwysep Helski nie tylko dla surferów

Ostatnio pokazywaliśmy Wam niezwykle bogate w atrakcje Trójmiasto (informacje). Dalej zostajemy nad morzem, jednak tym razem zobaczymy Bałtyk z nieco innej perspektywy. Trudno znaleźć w Polsce plaże, które dorównywałyby tym na Półwyspie Helskim. Szeroki pas piaszczystego wybrzeża, w sąsiedztwie porośniętych sosnowym borem wydm, ciągnie się przez całą mierzeję od strony otwartego morza, także po przeciwnej stronie znaleźć możemy nieco mniej rozległe plaże. To wspaniałe miejsca dla wszystkich tych, którzy chcieliby w spokoju rozkoszować się wylegiwaniem na złotym piasku i wpatrywaniem w fale, jak też dla amatorów sportów wodnych.

Niezwykle ukształtowany półwysep stanowi znakomite miejsce na letnie wakacje. Dawne rybackie wioski i nowe letniskowe dzielnice to wygodna baza noclegowa (➮noclegi Półwyspu Helskiego), nie brakuje tu atrakcji, pięknych widoków, a wody Zatoki Puckiej (➮ciekawostki) stanowią znakomite miejsce do uprawiania sportów. Nic więc dziwnego, że to w tym rejonie najwięcej spotkać można windsurferów, kitesurferów czy żeglarzy. W przystaniach na półwyspie można też wypożyczyć skutery czy rowery wodne – te ostatnie to świetny sposób spędzenia czasu rodzinnie. Zapełniająca się latem żaglami zatoka zapewnia doskonałe warunki, a także umożliwia naukę pływania na desce – znajdziemy tu wiele szkół windsurfingu i innych odmian sportów wodnych. Także wielbiciele kolarstwa czy biegania nie będą się nudzić, ponadto szukając sposobu na aktywny wypoczynek koniecznie zobaczyć powinni, co oferuje Centralny Ośrodek Sportu we Władysławowie.

Płytka, cieplejsza niż otwarte morze woda, zapewnia również unoszący się w powietrzu tzw. aerozol morski – drobinki wody z morską solą, nasycone jodem i innymi minerałami. Każdy, kto doświadczył wpływu morskiego powietrza, wie, że działa ono wzmacniająco, kojąco, a opalenizna nabiera piękniejszego i trwalszego odcienia niż ta przywieziona z wakacji w innych miejscach. Nic więc dziwnego, że od początku jako ośrodek letniskowy powstała Jurata, uznawana za najbardziej luksusowe miejsce na Mierzei Helskiej.
Na półwyspie znajdziemy również porty rybackie, skąd można wybrać się także w rejs pasażerski, klimatyczne zabytkowe domy, Latarnie Morskie w Helu i Jastarni, niewielkie muzea, wojskowe umocnienia czy słynne Fokarium.

Zapewniający piękne plaże, mola i promenady, co nieco dla fanów sportu, jak też i zwiedzania oraz zróżnicowane noclegi Półwysep Helski stanowi miejsce na urlop, gdzie każdy znaleźć może coś dla siebie. Warto odwiedzić ten niezwykły zakątek i samemu się o tym przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *