Pomorskie cuda – Rewa

Kiedy postanowimy pojechać nad polski Bałtyk, stajemy przed wyborem, gdzie najlepiej się udać. Na wybrzeżu czekają na nas setki miejsc, gdzie możemy spędzić wakacje. Część z nich to zatłoczone kurorty, zaś niektóre są wyjątkowo rzadko odwiedzane, ale nie oferują w zamian zbyt wielu atrakcji. Jak więc znaleźć złoty środek, gdzie nie utoniemy w gąszczu turystów, a jednocześnie spędzimy czas w ciekawy sposób?

Jednym z najciekawszych miejsc na wybrzeżu jest bez wątpienia Rewa. Ta niewielka wioska rybacka, położona nad Zatoką Pucką, nieopodal Gdyni, oferuje doskonałe warunki urlopowe. Jest też świetnym miejscem, swoistą bazą wypadową, dzięki której mamy łatwy dostęp do całego regionu. Stąd dotrzemy do Trójmiasta, choćby komunikacją publiczną. Poznamy też uroki Półwyspu Helskiego oraz zwiedzimy najpiękniejsze miejsca na Kaszubach, do których zresztą miejscowość ta się zalicza. Zastanówmy się więc, czy to, jakie noclegi Rewa oferuje, wystarczy do komfortowego pobytu i odkrywania pięknych okolic? Zdecydowanie tak. Niezależnie od tego, jakiego standardu oczekujemy, możemy liczyć na niedrogie kempingi, ale też wygodne pokoje w Rewie. Gdy chcemy wybrać się na spacer, zajrzyjmy do lokalnych restauracji, dzięki którym skosztujemy świeżych ryb i poznamy smaki kuchni kaszubskiej, a z pełnym brzuchem udamy się na tutejszą mierzeję, podziwiać Zatokę Pucką na północy i Zatokę Gdańską na południu.

Rewa to wieś o charakterze rybackim. Posiada 2 przystanie dla rybaków, a także 2 kąpieliska. Kąpielisko północne ciągnie się w kierunku Pucka, drugie zaś – południowe w kierunku Gdyni. Oba mają po 100 metrów długości. W Rewie znajduje się też małe molo i stara przystań jachtowa z XVI wieku. Przed II wojną światową cumowały tutaj statki pasażerskie oraz niewielkie żaglowce, a w tej chwili przystań pełni wyłącznie funkcje rekreacyjne.

Miejsce to oferuje nam niezwykłą atmosferę. Z jednej strony będzie to bliska odległość do Trójmiasta, z drugiej łatwy dostęp do szkółek sportów wodnych. Nie będziemy też skazani na tłumy plażowiczów, dzięki czemu odpoczniemy od zgiełku i będziemy mieli szansę obcować z naturą.

One thought on “Pomorskie cuda – Rewa

  1. Ja na wakacje nad Bałtykiem to chętniej wybieram takie wsie i małe miejscowości, bo dzięki temu unikam tłoku na plaży i płacę dużo mniej za nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *