Port Rybacki w Unieściu

Cudowna nadmorska osada, jaką niewątpliwie jest Unieście to bardzo lubiany kierunek wypraw urlopowych turystów z całej Polski. Popularność tej miejscowości wynikać może w głównej mierze z jej nadbałtyckiego położenia. Jeśli dodać do tego znajdujące się tu jezioro Jamno, a także przygotowane liczne atrakcje, nie pozostaje cień wątpliwości, iż jest to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów. Wypoczywający tu urlopowicze podczas wyboru miejsca noclegowego korzystają z www lub poczty pantoflowej. Najlepsze obiekty znają ci, którzy przybywają do tego miejsca od wielu lat.

Unieście słynie z niesamowitego rybackiego portu, który położony jest przy ulicy Rybackiej. Znajdują się w tym miejscu liczne kolorowe łodzie rybackie. Jest to też wprost idealne miejsce do skosztowania dopiero co złowionej, świeżej ryby, czy też wędzonego łososia, śledzia, węgorza oraz flądry. Port, usytuowany tuż nad brzegiem Bałtyku, jest niejako przedłużeniem ulicy Rybackiej o nadbrzeżną część umiejscowioną na wydmie. Teren portu wypełniają także liczne zabudowania jak sieciarnie, magazyny ryb, czy też warsztaty przeznaczone do naprawy zepsutych łodzi. Dodatkowo tuż obok brzegowej linii odnaleźć możemy wyciągarkę, celem której jest pomoc w transporcie łodzi na plażę. Wybierając się w ten rejon bez przeszkód możemy przyglądać się pracy rybaków, którzy dodatkowo zawsze są skłonni do rozmów o morzu i ich pracy.

Do Unieścia przyciągać może również znajdująca się tu szeroka i czysta plaża. Typowym dla tego miejsca jest także występowanie licznych dzikich traw, którymi porośnięte są wydmy. Unieście szczyci się także często spotykanymi, licznymi turystycznymi szlakami. Mają one niesamowity klimat zarówno dla osób pragnących przemierzyć je pieszo, jak i tych wybierających się na wycieczkę rowerową. Jeśli turysta miałby jednak ochotę nieco zboczyć ze szlaku polecamy spacer po potężnych i rozległych znajdujących się w okolicy lasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *