Rafting w Białym Dunajcu

Biały Dunajec to malownicza wieś znajdująca się na Podhalu. Jej wielowiekowa tradycja sięga szesnastego wieku, dlatego można znaleźć tutaj mnóstwo zabytków minionej architektury, stare kapliczki przy malowniczych szlakach pieszych i rowerowych oraz spróbować przysmaków lokalnej kuchni – a te zaliczane są do najbardziej atrakcyjnych w całym regionie. Nie powinno to nikogo dziwić, zwłaszcza, że miejscowa kuchnia znana jest od tak dawna, jak sama miejscowość. A to już świadczy o tym, że koniecznie trzeba tego spróbować.

Podhalańska wieś nie słynie wyłącznie ze swojej historii i góralskiej kuchni. Bez dwóch zdań są to jej atuty, ale na tym nie koniec. Lubiana przez odwiedzających jest za samą lokalizację. Zaciszne miejsce u podnóża Tatr, gdzie można robić dosłownie wszystko. Wiele kilometrów ścieżek i szlaków z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wszystko to odbywać się będzie w malowniczej scenerii, której nie powstydziłyby się najpopularniejsze górskie kurorty.

Lokalizacja sprzyja także organizowaniu dalszych wycieczek i wypadów. Wszystko za sprawą dobrej komunikacji z najsłynniejszym miastem Podhala, czyli Zakopanem. Jest to świetnie rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby odwiedzić Zakopane, ale niekoniecznie zatrzymać się w centrum miasta, gdzie panuje zgiełk i tłok, którego przecież odwiedzając górskie tereny chcielibyśmy uniknąć. Baca noclegowa w Białym Dunajcu zachęca także swoimi cenami {meteorturystyka.pl}. Są one niezwykle atrakcyjne. Swobodnie można dotrzeć także do pobliskich term zlokalizowanych w Białce Tatrzańskiej i sąsiadujących z Białym Dunajcem Szaflarach.

Najatrakcyjniejsze wydają się jednak aktywności, jakim można się tutaj oddać. Od górskich wędrówek, przez rowerowe wycieczki, aż po spływy pontonowe Dunajcem. Rafting, czyli pokonywanie rzek na specjalnych do tego przystosowanych pontonach staje się perłą tego miejsca i przyciąga coraz to nowych fanów tego sportu. Jest to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy szukają nowych, bardziej ekstremalnych wyzwań. Do tego jest to zabawa bezpieczna i można na pontonowy spływ wybrać się całą rodziną. Dorośli i dzieci mogą liczyć na świetną zabawę. Rafting angażuje każdego uczestnika. Nie obejdzie się bez zespołowej współpracy i wspólnego wysiłku. Jest zabawa zespołowa, dlatego warto się do tego przyłożyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *