Urlop w Lublinie

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, a ty jeszcze nie masz pomysłu na to gdzie spędzisz najbliższe wakacje? Zamiast główkować i kombinować skąd pożyczyć pieniądze na zagraniczne wojaże, wybierz się do urokliwej Polski wschodniej. Są tu przepiękne regiony, które dopiero zaczynają być odkrywane przez turystów. Warto choć na parę dni wybrać się chociażby do Lublina.

Lublin może pochwalić się dosyć dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Zlokalizowane są w nim liczne hotele, hostele, a także mniejsze pensjonaty. Co ważne, noclegi i ich ceny są bardzo przystępne. Za noc w samym centrum miasta w przyjemnym pensjonacie zapłacisz około osiemdziesięciu złotych od osoby za miejsce w pokoju dwuosobowym – cena zwiera również śniadanie.

W Lublinie znajduje się kilkadziesiąt mniejszych i większych zabytków godnych uwagi. Na spacer po zabytkowej części miasta powinieneś poświęcić przynajmniej jeden dzień. W centrum miasta, tuż przy pokaźnym parkingu wznosi się Zamek Lubelski. Początki osadnictwa na tym terenie sięgają już szóstego wieku. Wówczas w miejscu, gdzie Bystrzyca łączy się z Czechówką powstała na wzgórzu pierwsza osada o charakterze obronnym. Z biegiem lat teren ten się rozwijał, aż do powstania zamku otoczonego murem obronnym. Obecnie w zamku znajduje się Muzeum Lubelskie, gdzie na licznych wystawach można podziwiać między innymi archeologiczne znaleziska z okolicy jak i również galerię malarstwa. Najsłynniejszym obrazem prezentowanym w galerii jest płótno dzieła pędzla wielkiego mistrza Jana Matejki – “Unia Lubelska”. Nieopodal Wzgórza Zamkowego znajduje się historyczne centrum miasta wraz z niewielkim ryneczkiem. Został on wytyczony blisko siedemset lat temu, zaraz po tym jak Lublin otrzymał prawa miejskie. W drugiej połowie szesnastego wieku miasto strawił pożar, w wyniku którego spłonęło wiele drewnianych zabudowań zlokalizowanych w obrębie rynku. W ich miejsce zbudowano murowane kamienice. Wiele z nich zachowało swój pierwotny charakter po dzień dzisiejszy.

Jeżeli chcesz zarezerwować pobyt w Lublinie, to w najprostszy sposób zrobisz to przez internet. Następnie wystarczy wybrać obiekt noclegowy, który będzie ci odpowiadał w największym stopniu i dokonać rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *