Uzdrowisko wypoczynkowe w Piwnicznej-Zdrój

Kiedy jedziemy do sanatorium lub uzdrowiska, zwykle mamy w planach jedynie odbycie kuracji leczniczych, które mają nam pomóc wrócić do pełni sił i zdrowia. Niekiedy jednak istnieje możliwość, aby taki uzdrowiskowy wyjazd połączyć również z wypoczynkiem. Szczególnie, jeśli jedziemy w miejsce o silnych tradycjach turystycznych lub takich, gdzie turystyka co prawda nie jest głęboko zakorzeniona, ale gdzie i tak jest co robić ze swoim wolnym czasem. Przykładem może być Piwniczna-Zdrój, której baza noclegowa {portal / meteor-turystyka.pl} obejmuje zarówno ośrodki sanatoryjne, jak i prywatne hotele i pensjonaty.

Co ciekawego w Piwnicznej?

Sama miejscowość położona jest w uroczej dolinie, przez którą płynie Poprad i to właśnie rzeka jest jedną z głównych atrakcji, jakie czekają tu na turystów. Na jej wodach organizowane są praktycznie przez cały rok, z wyłączeniem okresu od listopada do marca, spływy kajakowe i pontonowe. Przy ładniejszej pogodzie i mniej wzburzonym nurcie na Popradzie odbywają się też spływy tratwami, które wymagają jednak od uczestników zachowania stalowych nerwów. Drugą swoistego rodzaju atrakcją są wody mineralne, których ujęcia znajdują się w Piwnicznej-Zdrój i na których bazie stworzono tutaj uzdrowiska i sanatoria lecznicze. Pacjentom serwowane są one nie tylko do picia, ale również w formie kąpieli wodnych, solanek, naparów, inhalacji i gorących kąpieli w saunach. Pijalnia wód mineralnych w Piwnicznej jest najbardziej znaną w całej okolicy, a ponieważ jest również ogólnodostępna, mogą z niej korzystać nie tylko osoby przebywające w uzdrowiskach, ale też turyści i okoliczni mieszkańcy.

Sprawa noclegów

Główną bazą noclegową są wspomniane wyżej uzdrowiska wraz z sanatoriami, ale na terenie miasta działają również prywatne ośrodki wypoczynkowe, w tym eleganckie nowoczesne hotele. Noclegi w Piwnicznej-Zdrój {portal / facebook.pl} można też wynająć u prywatnych osób na tak zwanych kwaterach lub skorzystać z ofert paru pensjonatów, działających na terenie miasta. Koszty wypoczynku wcale nie są takie duże, jak można byłoby się spodziewać po uzdrowiskowej miejscowości. Średnia cena za wynajem waha się od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych za pokój dwuosobowy. Pojedyncze miejscówki kosztują nieco drożej, chociaż wiele zależy od tego czy pokoje posiadają wspólną, czy osobną łazienkę. W tej drugiej opcji zapłacimy jeszcze więcej, chociaż różnice i tak są bardzo minimalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *