Węgierska Górka na każdą porę roku

Zima to czas, kiedy wyciągamy nasz zakurzony przez lato sprzęt narciarski czy snowboardowy. Szukamy wtedy miejsca, gdzie możemy wybrać się na białe szaleństwo. Najlepiej, aby było ono niedrogie i z bogatym zapleczem turystycznym. Często jednak trudno połączyć te dwa elementy. Węgierska Górka jest na to świetnym rozwiązaniem. Nie jest to najbardziej popularny kierunek dla zimowych wypraw. To oznacza, że ceny tutaj nie są tak wysokie jak w znanych zimowych kurortach. Jeżeli chodzi o stoki narciarskie, to sama Węgierska Górka ich nie posiada, jednak jest stad bardzo blisko do Korbielowa, Szczyrku czy Bielska-Białej.

Warto wiedzieć, że w miejscowości znajduje się bogata baza noclegowa [tu: ]. Mimo niewielkich rozmiarów Węgierskiej Górki mamy tutaj duży wybór miejsc na noclegi, jest to więc dobre miejsce na zimowe szaleństwa na stoku.

A co z pozostałymi porami roku? Mimo, że na wiosnę czy jesień raczej na nartach nie pojeździmy, przyjazd tutaj i tak jest doskonałym pomysłem. Szczególnie dla osób, które lubią przebywać na łonie natury lub aktywnie spędzają swój wolny czas. Co więc mamy do wyboru? Najprostszą opcją są oczywiście długie spacery górskimi zboczami. Dają one możliwość wdychania świeżego górskiego powietrza i podziwiania otaczających krajobrazów. Inna propozycja to górskie wędrówki i zdobywanie szczytów. Jednak do tego trzeba już się przygotować – zarówno jeśli chodzi o posiadany sprzęt (szczególnie ważne jest tu obuwie), jak i kondycję naszego organizmu. Jeśli więc czujecie się na siłach – ubierzcie się wygodnie, zapakujcie plecak i wyruszcie na podbój Beskidów.

Ciekawą formą aktywności dla osób, które lubią się wyszaleć są też wycieczki rowerowe. Nie martwcie się, jeśli nie zabraliście na urlop własnego roweru. W Węgierskiej Górce działają wypożyczalnie, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w sprzęt.

Jak widać, wycieczka w góry jest dobrym pomysłem nie tylko podczas ferii zimowych czy letniego urlopu. Góry oferują dużo ciekawych atrakcji również w inne pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *